3. aukcja bibliofilska książek i starodruków

Antykwariat Sobieski - 3. Aukcja książek i starodrukówTrzecia aukcja bibliofilska książek i starodruków.

Dziękujemy wszystkim za udział w aukcji.

Tu znajdziecie Państwo listę wynikową.

Pozycje niesprzednae można nabyć po cenie wywołania plus 10% opłąty organizacyjnej przez najbliższy tydzień.

Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Na aukcji ponad 250 starannie wyselekcjonowanów obiektów, m.in. rzadkie książki przedwojenne, pierowdruki i pierwsze polskie wydania książkowe, solidne wydania literatury pięknej, cenne starodruki polskie, książka dla dzieci i młodzieży, klasyka bajek i baśni, ładnie zachowane oprawy wydawnicze czy oprawy znanych introligatorów, albumy malarstwa, książki oprawione w skórę tudzież ekskluzywne książki w skórzanych oprawach, książki na prezent dla każdego.

Polecamy:

Książki dla dzieci i młodzieży. Klasyka bajek i baśni.

Edycje znanych ilustratorów, m.in.: J.M. Szancer, Jerzy Srokowski, Antoni Pucek, Andrzej Wierciński, Władysław Daszewski, Maria Orłowska-Gabryś, Franciszka Themerson, Marian Walentynowicz

Znani i cenieni autorzy, m.in. Jerzy Brzechwa, Juljan Tuwim, Janusz Korczak, Ewa Szelburg-Zarambina, Jan Christian Andersen, Wanda Chotomska.

MICKIEWICZ- PAN TADEUSZ T.1-2. Paryż 1834

Wyd.I i zarazem pierwodruk jednego z najważniejzych utworów naszej literatury.

Historia. Pamiętniki. Wojskowość.

M.in.:

BACZYŃSKI - DZIEJE POLSKI ILUSTROWANE wyd. 1913. mapa, stan!

JASIENICA- POLSKA PIASTÓW, POLSKA JAGIELLONÓW, RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW komplet w efektownej oprawie skórzanej!

KIRCHEISEN- NAPOLEON I. OBRAZ ŻYCIA t.1-2 (komplet w 2 wol.)

KORZON- WEWNĘTRZNE DZIEJE POLSKI ZA ST. AUGUSTA t. I-VI [komplet] półskórek

KRASZEWSKI- POLSKA W CZASIE TRZECH ROZBIORÓW t. I-III [KOMPLET] wyd. 1885r. OPRAWA ilustracje

ŁOZA; BIEŃKOWSKI - ORDERY I ODZNACZENIA

SOKOŁOWSKI - DZIEJE POLSKI Ilustrowane Tom I-V [komplet] PIĘKNY PÓŁSKÓREK

SZUJSKI- DZIEJE POLSKI t.1-4 (komplet w 4 wol.) wyd. 1895

WAŃKOWICZ- SZTAFETA Książka o polskim pochodzie gospodarczym ORYGINAŁ 1939r. ilustracje, skórzana oprawa

Geografia. Podróże. Przewodniki.

M.in.:

BIBLIOTEKA PODRÓŻNICZA 14 woluminów OPRAWA mapy, ilustracje

KOLUMB PAMIĘTNIK OPISÓW PODRÓŻY t.I-szy 1828

zawierający m.in.: O Wieliczce i Bochni,

KOLUMB PAMIĘTNIK OPISÓW PODRÓŻY t.II-gi 1828

zawierający m.in.: Wiadomość hist.-statyst. o mieście Ciechanowie (przez Wincentego Hipolita Gawareckiego), Podróż Hr. Jana Potockiego do Astrachanu i okolic przyległych w r. 1797

Gospodarstwo wiejskie i domowe. Kuchnia. Łowiectwo.

M.in.:

JEDNODNIÓWKA LAS – LEŚNIK POLSKI SPOŁECZEŃSTWU 1932

JANKOWSKI - SAD I OGRÓD OWOCOWY 1878r. drzeworyty

SOKOŁOWSKI - PTAKI ZIEM POLSKICH T.1 1936

OGRODNIK POLSKI T.II R.II wyd. 1880 barwne litografie

SYLWAN Organ Polskiego Towarzystwa Leśnego

TEKA OSZCZĘDNYCH WSKAZÓWEK wyd.1887 mydło i powidło

TOLKIEN - WŁADCA PIERŚCIENI I wyd. 1961r. OPRAWA

Pierwsze polskie wydanie

Wydawnictwo Czytelnik, Warszawa 1961-3r.

Chemia. Fizyka. Medycyna. Nauki przyrodnicze.

M.in.:

FREUD- WSTĘP DO PSYCHOANALIZY wyd.1 z 1935

SIMON- MEDYCYNA LUDOWA wyd. 1860

ŚWIDERSKI- MEDYCYNA cz. 1-2 Wilno 1863

ŚNIADECKI- TEORYA JESTESTW ORGANICZNYCH wyd. 1804 t. I-szy

Starodruki

M.in.:

[SUPEREKSLIBRIS Marii Leszczyńskiej, królowej Francji] OFFICE DE LA SEMAINE SAINTE

MEDYCYNA: GALENUS (GALENO) - EPITOME GALENI PERGAMENI OPERUM, Ordynacja Zamoyskich wyd. 1551

KOCHAŃSKI- PRAWDY MORALNE THEOLOGICZNE wyd. Wilno 1760

MEDYCYNA - POLONICA: BURGHART- ZUM ALLGEMEINEN GEBRAUCH WOHLEINGERICHTETE DESTILLIER-KUNST. Wrocław 1736

STIEFF- AD REVERENDISSI ATQUE ILLUSTRISS DOMINUM [...] DE URNIS IN SILESIAE LIGNICENSIBUS ATQUE PILGRAMSDORFIENSIBUS wyd. 1704 ryciny

PLUTARCHI- SUMMI ET PHILOSOPHI ET HISTORICI... [PLUTARCH- ŻYWOTY SŁAWNYCH MĘŻÓW] wyd. 1600r. PERGAMIN 60 DRZEWORYTÓW FOLIO

MEDYCYNA - POLONICA: MICHAELIS ALOYSII SINAPII. ABSURDA VERA SIVE PARADOXA MEDICA QUORUM … 1686

Zapraszamy do zakupu katalogu oraz udziału w aukcji,

Zespół Antykwariatu Sobieski

Teki graficzne i książki ilustrowane

DANTE ALIGHIERI- BOSKA KOMEDIA [w j¦?zyku polskim] ilustracje GUSTAVE DORE

JOURNAL DEMOISELLES - MODA PARYSKA XIXw.

KRASZEWSKI- STARA BAŚŃ wyd.1879r.il. Andriolli OPRAWA WYDAWNICZA Folio

KOSMORAMA EUROPY zawierająca Historyą Turcyi 53 staloryty 1841r. OPRAWA

MAŃKOWSKI- GALERJA STANISŁAWA AUGUSTA

MATEJKO - DZIEJE CYWILIZACJI W POLSCE. Z. 1-2 1911

MATEJKO - KAZANIE SKARGI. W-wa 1913. TEKA RECMANIK

MICKIEWICZ- PAN TADEUSZ z illustracjami E. M. Andriollego FOLIO

MICKIEWICZ- PAN TADEUSZ wyd. 1898r. z 12 kartonami i 12 rysunkami Kazimierza Alchimowicza.

MICKIEWICZ- DZIADY Część I, II i IV. Z illustr. Cz. B. Jankowskiego OPRAWA WYDAWNICZA - STAN

STRYJEŃSKA - TAŃCE POLSKIE. TEKA. Kraków 1929

SŁOWACKI- DZIEŁA t.1-6 wydanie ilustrowane wyd. 1909

Ekonomia. Finanse. Prawo.

DE BERIER - ZOBOWIĄZANIA wyd.1948r., skórzana oprawa

STATUT LITEWSKI wyd. przez hr. Działyńskiego

Antykwariat Sobieski - 3. Aukcja książek i starodruków

Aby być na bieżąco z nowościami i informacjami o aukcjach, proponujemy subskrybcję Newsletter.

Zapraszamy do udziału w aukcji.

Z bibliofilskim pozdrowieniem

Organizatorzy:

ANTYKWARIAT SOBIESKI Justyna Kołata
ANTYKWARIAT SOBIESKI Paweł Kołata

"Pokaż mi swoje książki, a powiem Ci, kim jesteś".

Lubicie to, dajcie łapkę w górę:

https://www.facebook.com/antyksobieski/#

http://www.antyksobieski.pl/images/frontend/theme/default2/social/fb_bw.png